Zapoj se

Na této stránce se dozvíš všechny potřebné informace jak se aktivně zapojit do našeho spolku. Chceš zlepšit podmínky pro život ve tvém okolí? Není ti jedno jak velké korporace zachází s podzemní vodou? Máš kuráž něco změnit? Přidej se!

Přidej se k nám!

Zajímáš se o ochranu životního prostředí? Chceš se aktivně podílet na zlepšování svého okolí? Pak tě mezi sebe rádi přivítáme! Stačí vyplnit dotazník:

Snížení vodní stopy

Každý z nás může svým dílem přispět k ochraně životního prostředí. Ať už se člověk snaží neplýtvat plasty, chodit více pěšky nebo třeba šetřit vodou. Chovat se šetrně k životnímu prostředí je v dnešním moderním světě někdy opravdu výzva. Tím bychom se ale neměli nechat zastrašit!

Podej připomínku

Důl Turów má již dnes přímý vliv na enormní úbytek podzemní vody, kterou kvůli těžbě odčerpává. Ohroženo je asi 30 000 obyvatel měst Hrádek nad Nisou, Frýdlant a dalších sídel. Dalším rozšířením a prohloubením dolu hrozí, že tato krajina a místní lidé přijdou o zdroj pitné vody.

Tomuto ohrožení se nyní musíme postavit! Důl Turów má platné povolení k těžbě uhlí do roku 2020. Polská společnost PGE, která ho provozuje však usiluje o to, aby se zde těžilo i poté a snaží se získat povolení k další těžbě.